Fortwo

SAM ünitesi pedalların arkasında kalıyor.

Roadster

SAM ünitesi direksiyon milinin üzerinde, şoförün sol ayağının hizasındadır.

Yerinden Çıkartmak

SAM ünitesinin arkasına doğru baktığınızda plastik bir klips göreceksiniz. Bunu sıkarak açın, SAM ünitesini kendinize doğru çekin.

SAM ünitesi kendiliğinden yere dikey hale gelecektir. Eğer gelmiyorsa ünitenin arka kısmında bulunan, ünitenin yerinden çıkmasını engelleyebilecek kabloları kontrol edin.

Eğer SAM ünitesinin üst kısmına erişmek isterseniz menteşe tarafındaki Torx vidalarını sökebilirsiniz. Aracın modeline göre Torx 10 ya da 20 olabilir.

Vidalar söküldükten sonra SAM ünitesi bacak alanına doğru inecektir.

Üniteyi bu şekilde aşağı indirmek için en kolay yöntem menteşe tarafından yukarı itmektir. Bu, üniteyi menteşeye bağlayan klipsi açar. Üniteyi aracın önüne doğru itin ve aşağı indirin. Yerine takarken önce menteşe tarafındaki klipsi oturtmalısınız.

Eğer ünitenin üstündeki bağlantıları sökmek isterseniz, önce aracın akü bağlantısını kesmelisiniz. Montaj esnasında da önce aküyü kesip, montajı yapıp sonra aküyü tekrar bağlamalısınız.

Soketlerin çoğu iki tarafına bastırıp çekerek kolayca çıkar. Ünitenin arka tarafındaki iki bağlantı ise farklıdır, üstteki klipslerinden bastırıp kolu aşırtmalısınız, bu sayede 40 pinli bağlantılar yerinden çıkacaktır. Son olarak elektrik kablosunu civatayı sökerek çıkarabilirsiniz

Bir cevap yazın